Den Země na „starce“

V pátek 19. 4. 2024 jsme se zapojili do oslav Dne Země, který připadá na 22. dubna a slaví se po celém světě. Tento rok nám počasí nepřálo, tak jsme museli projektový den přesunout do vnitřních prostor. Pro děti od prvního do šestého ročníku byla připravena stanoviště s rozličnými úkoly. V básničkách od 4.A jsou názvy některých z nich ukryté. Našli byste je?

DZ12

Týmy 6. A nezůstaly pozadu. Ke svým básním o Zemi žáci nakreslili i originální obrázky naší zeměkoule.

Na všech stanovištích pomáhali žáci devátého ročníku, kteří si zaslouží poděkování za skvěle zvládnutou práci a příkladný přístup k mladším žákům.

Sedmý a osmý ročník se věnoval tvorbě videa a plakátu o zástupcích velbloudovitých. Rok 2024 je totiž vyhlášen Mezinárodním rokem velbloudovitých. Jaké jsou k tomu důvody? To se dozvíte z prací žáků, které budou zveřejněny v druhém květnovém týdnu.

Všechny třídy se zapojily zasláním fotografie propojení třídy s přírodou. Tyto fotografie najdete na facebooku a instagramu školy.

Jitka Hadamovská